باشگاه رادیو نوجوان

دوره نوجوانی، دوره طلایی زندگی است، با بهره‌­گیری از این دوره آینده را تضمین کنید

با توجه به تغییرات سریع و تحولات جهانی دیگر نمی توان تنها با شیوه های آموزشی سنتی، مهارت های ضروری زندگی و کسب و کار را اموخت. تیم رادیو نوجوان با توجه به این خلاء آموزشی و همکاری برترین متخصصان زمینه روانشناسی و آموزشی و… اقدام به طراحی دوره بازی وار در جهت رفع این خلاء کرده است. هدف از این دوره، آموزش های ضروری زندگی و کسب و کار و آماده سازی نوجوانان برای زندگی و موقعیت های شغلی در آینده می‌­باشد.

با بهره‌گیری از برنامه‌ریزی و آموزش مناسب آینده را می‌توان در دوره نوجوانی تضمین کرد. نوجوانان عصر کنونی و شرایط آنان بسیار متفاوت از گذشته است. نوجوان‌ها گیرایی و درک بسیار بالایی دارند، بسیار راحت‌تر قادر به یادگیری‌اند.

برای اینکه نوجوانان از آینده خوبی برخوردار باشند، باید علاوه‌بر درس و مدرسه و موفقیت در کنکور و دانشگاه، مهارت‌های کسب‌وکار و زندگی نیز در آنان پیشرفت کند تا بتوانند آینده موفقی داشته باشند.

باتوجه‌به وجود خلأ آموزشی، تیم رادیو نوجوان با جمع‌آوری بهترین منابع خارجی و همین‌طور بهترین کارشناس‌های حوزه نوجوان، در مرحله نخست، به تألیف و ترجمه کتاب‌های تخصصی در این زمینه اقدام کرده است و ازطرفی باتوجه‌به راحت‌نبودن یادگیری چنین مهارت‌هایی و اینکه به‌صرف خواندن کتاب یا شرکت در دوره‌ها و مشاوره نمی‌توان به‌آسانی از این مهارت‌ها برای تغییر رفتارها استفاده کرد، رادیو نوجوان با طراحی شبکه اجتماعی مختص آموزش و همچنین طراحی دوره آموزشی بازیوار، دوره‌­ای جذاب، مفید و با ارزش برای نوجوانان طراحی کرده است. همچنین جهت سهولت استفاده اپلیکیشن رادیو نوجوان نیز طراحی شده است.

اهداف دوره

آمادگی نوجوانان برای موفقیت در زندگی و کسب­وکار آینده… آموزش آفرینندگان فردا

 

مهارت های دوره عمومی

سواد سلامت، تصمیم­­گیری، حل مسئله، مدیریت زمان، تفکر نقاد، تفکر خلاق، هوش هیجانی، همدلی، مدیریت استرس و اضطراب، مهارت ارتباطی، اعتماد­به­‌نفس، مسئولیت‌پذیری،قاطعیت

مهارت های دوره تخصصی

کارآفرینی، شهروند دیجیتال، شهروند جهانی، کدنویسی و برنامه نویسی، کامپیوتر کاربردی، مهارت آموزش زبان، لذت از ریاضی و فیزیک و شیمی، ادبیات و…

آموزش از طریق بازی و چالش

با توجه به مخاطبین دوره که نوجوانان هستند و همچنین این که سبک های آموزش متنوع شده است و برای اثربخشی بیشتر از روش بازیواره (Gamification) استفاده می شود. از طرفی باید درنظر داشت که آموزش مهارت­ها به معنای تغییر رفتار و به کارگیری آن هاست و این امر به سادگی انجام پذیر نیست و با استفاده از روش های بازیواره می توان ذهن نوجوانان را با مهارت ها درگیر کرد.

اگر بخواهیم تعریف ساده ای از گیمیفیکیشن (Gamification) ارائه دهیم، باید بگوییم؛ گیمیفیکیشن یعنی انجام کارها با بازی، اما کارهایی که جنبه بازی ندارند به عبارتی، گیمیفیکیشن استفاده از المانها و تفکرات بازیگونه در زمینه هایی است که ماهیت بازی ندارند، هدف اصلی گیمیفیکیشن افزایش مشارکت، وفاداری و لذت مخاطب است. تیم رادیو نوجوان با توجه به بررسی نیاز نوجوانان و با بهره گیری از برترین کارشناسان، دوره آموزشی را به صورت بازیواره طراحی کرده است. به نحوی که هر روزه نوجوان به صورت متغیر و از طریق گردونه، بازی و چالشی را انجام می دهند. این چالش ها برمبنای آموزش مهارت ها طراحی شده است. پس از اینکه نوجوانان چالش را انجام دادند، در رابطه با مهارت هایی که در این چالش وجود داشت بحث و آموزش داده می شود. برمبنای فعالیت هایی که نوجوانان انجام می دهند، به آن ها امتیاز داده می شود و در صورت نیاز تمرین های اصلاحی به آن ها ارائه می شود.

آکادمی نوجوان

پس از گذراندن مهارت های عمومی و فراگیری آن ها، دوره به صورت گرایشی و برمبنای تمایل و استعداد نوجوانان ادامه می یابد. دوره های آکادمی نوجوان هم به صورت آنلاین انجام می شوند. گرایش های دوره آکادمی نوجوانان عبارتند از:

  • دوره عمومی
  • آموزش کاربردی کامپیوتر
  • کارآفرینی
  • کدنویسی و برنامه نویسی
  • شهروند دیجیتال
  • شهروند جهانی
  • ساخت وب سایت

جهت بهره‌مندی هرچه بیشتر نوجوانان، سایت آکادمی نوجوان طراحی شد.

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست